První jarní výšlap

23.03.2013 17:27

Předposlední březnová sobota. Volno, co s ní? No přece do přírody!

S kamarády se nechám kolem deváté ranní vysadit v Lukově pod hradem a jde se oklikou až do Fryštáku. První kroky směřují samozřejmě na hrad, který je k mému údivu zcela přístupný a zadara! :) Prolézáme zříceninu rozlehlého hradu a po té pokračujeme v cestě. Jdeme po červené směr Na Písečném. Po té směřujeme k místu Okluk. Protože vycházíme z místa, kde je nadmořská výška cca 500m a míříme do výšky 605m dáváme si místy pořádně do těla. Kopce jsou sice prudké, ale dosti na husto, takže jakmile si odbudeme tuto kratší náročnější část, jdeme více méně po rovině.

Od místa Okluk už je to vysloveně "nedělní" procházka. Jdeme po hřebeni. Využíváme příjemného slunce, které nás svádí k odpočinku. Oheň plaje, čínské polévky zurčí ve vojenských pohárcích a je nám dobře.

Po obědové pauze pokračujeme na místo Pod Ondřejovskem. Následuje šesti kilometrový sestup do Fryštáku, kde nás nabírá domluvené auto.

Celkově jsme ušly cca nějakých 17km.

Krásný sobotní výšlap, který trochu znepříjemňoval ledový vítr, ale musíme si vychutnávat přírodu ze vším všudy. Zase jsme poznaly další kouty Hostýnských vrchů a čekají nás další a další...

 

Více foto ve fotogalerii: https://barnes.webnode.cz/fotogalerie/jarni-vyslap-2013/#!