Tip na výlet pro Zlíňáky

03.03.2013 12:28

   Lidé často jezdí poznávat krásy naší země, zajímají se o to, jak to v naší zemi vypadá a vyhledávají  známá i méně známá turistická lákadla. Je to chválihodné, protože v naší zemi je skutečně se na co dívat a není toho věru málo. Nicméně i při tomto poznávání krás mi příjde a často jsem se s tím setkal, že lidé ani nevědí, co mají přímo za barákem. A já mám tip právě na takový "zabarákový" výlet.

   Zkuste někdy vyběhout z Jižních Svahů, z Kocandy po modré tur. značce, směrem k Fryštácké přehradě. Já to tak s rodinkou udělal a odměna byla veliká. Sobotní procházka, v prvním letošním sluníčku, i když ještě trochu ledovém, byla doslova balzámem na duši. Pohled z kopce na Hostynské vrchy a Lukov, když se hluboko pod vámi rozprostírá Fryštácká přehrada, je k nezaplacení.

    Nebudu zastírat, že touto trasou si zkracují cestu lidé ze Zlína do Fryštáku. Není to tedy žádný světoborný turistický objev, ale zastavit se a rozhlédnout se po krajině... kolik lidí si v těchto místech uvědomí, jaká krása je obklopuje? Je to pro většinu každodenní rutinní pohled, ale malé zamyšlení vám otevře cestu oduševnělé krásy, která se rozprostírá jen pár kilometrů od našich paneláků.

   Výše popsané, ideální tip pro ty, kteří chtějí poznat něco nového, nemají zrovna při současných cennách phm dostatek bankovek, ale přesto chtějí na chvíli zapomenout na město. Jediné, co vás to bude stát, je snad termoska čaje. Málo za velkou odměnu.